Opublikowano

Joga sprzyja detoksykacji organizmu

Joga ma zasadniczy wpływ na pracę układu pokarmowego – łagodzi, a nawet likwiduje problemy trawienne. Okazuje się być bardzo pomocna w procesie detoksykacji organizmu.

Kilka słów o toksynach

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w organizmie gromadzi się wiele toksyn. Ich źródłem, mogą być m.in.: stresująca praca, alkohol, zanieczyszczenia występujące w środowisku, nieodpowiednie odżywanie się, brak aktywności fizycznej. Toksyny mogą wywoływać wiele dolegliwości zdrowotnych: bóle głowy, problemy z cerą, bóle brzucha, problemy z zasypianiem, nieświeży oddech.

Joga a oczyszczanie organizmu

W trakcie detoksykacji, organizm wydala wszystkie nagromadzone złogi i toksyny. Wątroba, nerki i jelita odgrywają bardzo ważną rolę w tym procesie, ponieważ są narządami oczyszczającymi np. segregują szkodliwe substancje.
Wspieranie pracy narządów wewnętrznych to jedna z zalet jogi. Doskonałym przykładem jest pozycja rozciągniętego trójkąta, która wspaniale masuje narządy podbrzusza. Poszczególne asany pobudzają krążenie i poprawiają przemianę materii, dzięki czemu organizm może znacznie łatwiej pozbyć się nagromadzonych toksyn. Joga sprzyja detoksykacji organizmu.