Opublikowano

Poświąteczna praktyka jogi

Kto ma ochotę rozruszać stawy i mięśnie po świątecznym lenistwie? Czas na praktykę jogi!

Święta kojarzą nam się najczęściej ze spotkaniami z bliskimi, nieplanowanymi kilogramami i przyjemnym odpoczynkiem.  W tym roku, wspólne świętowanie zostało znacznie ograniczone przez panującą pandemię. Zatem czas zająć się dodatkowymi kilogramami. Warto spalić zbędne kalorie i rozruszać ciało. Czas na praktykę jogi.

Przedstawiamy pozycje jogiczne, które mają na celu: usprawnienie metabolizmu, przywrócenie witalności, ale przede wszystkim skuteczne rozciągnięcie poszczególnych partii ciała.

Yoga: Uttanasana

Intensywne rozciąganie w skłonie do przodu to przede wszystkim dobrodziejstwo dla kręgosłupa. Mało która asana przywraca mu aż tak sprężystość. Uttanasana znacznie dodaje energii. Pamiętajmy jednak, że skłon należy wykonywać tak głęboko, aby poczuć przyjemność z rozciągania, a nie przeszywający ból. W końcu, joga to bardzo przyjemna forma ćwiczeń.

Paschimottanasana (rozciąganie do przodu w siadzie)

Warto przeciwdziałać otyłości i wykonywać pozycję jogiczną, która delikatnie masuje organy brzuszne, stymuluje pracę nerek i wątroby.

Yoga: Utthita Trikonasana

Pozycja rozciągniętego trójkąta likwiduje sztywność nóg, rozciąga i uelastycznia kręgosłup. Działa kojąco na ból pleców, zwłaszcza w dolnej części.

Bhujangasana

Jeśli chcemy poprawić trawienie, należy zwrócić uwagę na pozycję kobry – wspomaga proces trawienia i łagodzi dolegliwości w obrębie podbrzusza.

Zajęcia w naszej krakowskiej szkole jogi są nadal odwołane, jednak pamiętajcie, że na oficjalnym profilu Szkoły Jogi na Dębnikach –  na facebooku prowadzimy specjalną grupę, gdzie instruktorzy w trakcie live’ów prezentują wiele pozycji jogicznych.