Autor: Miłosz
Opublikowano

Joga

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat, yoga metodą Iyengara zdobyła ogromną popularność na całym świecie, wynika to z faktu, że łączy ona tysiące lat tradycji z nowoczesną metodologią. Metoda B.K.S. Iyengara główny nacisk kładzie na praktykę asan.

Ten, już nieżyjący mistrz jogi, ojciec 6-orga dzieci, dostosował starożytny system jogi do potrzeb dzisiejszego człowieka. Dzięki niemu dziś jogę może ćwiczyć każdy – niezależnie od stanu zdrowia i wieku. Dzięki zastosowaniu wielu pomocy nawet trudne pozycje jogiczne mogą być wykonywane przez osoby nie w pełni sprawne. Specjalną troską objęte są kobiety podczas menstruacji oraz ciąży, osoby z ograniczeniami ruchowymi i problemami zdrowotnymi. Dzięki temu wszyscy oni mogą korzystać z dobrodziejstw jogi.

Dużą wagę przywiązuje się do nauki sztuki relaksu. „ Jesteśmy tak starzy jak stary jest nasz kręgosłup! ” „ Zacznij ćwiczyć jogę bo dzięki temu zatroszczysz się o kręgosłup w którym przechowywana jest cała nasza energia ciała. ” cytat z książki „Światło Jogi” B.K.S. Iyengar