Nauczyciele


Ewa Freindorf

Założycielka Jogi na Dębnikach, od ponad 20 lat zajmuje sie jogą. Zaczynała w Szkole Beaty Jamińskiej w Krakowie i Ani Brzegowej joga wg metody B.K.S. Iyengara. Skończyła kurs nauczycielski u Konrada Kocota ze stopniem Introduktory II. Uczęszczała na warsztaty oraz zajęcia z nauczycielami z Polski i zagranicy (Konrad Kocot, Katarzyna Pilorz, Jurek Jagucki, Roman Grzeszykowski, Gita Iyengar, Faeq Biria, Corin Biria, Lois Steinberg). Brała udział w miesięcznym kursie w Indiach, w Punie, w Instytucie B.K.S. Iyengara oraz kilkutygodniowym kursie u Faqa Biri we Francji. Od kilku lat interesuje się joga powięziową, regularnie uczestniczy w warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych u Ani Brzegowej dyplomowanej trenerki Slings Myofascial Training w oparciu o mapę połączeń mięśniowo-powięziowych Anatomy Trains, która prowadzi studio online i regularne warsztaty: www.jogafusion.pl . Ewa pogłębia swoją wiedzę poprzez holistyczne podejście do ćwiczeń ,od 2010 ćwiczy bodyweight, od 2017 Animal Flow u dyplomowanej trenerki Anny Deji, a od 2020 Street Workout (kalistenika) u mistrza polski Maxa Riznyka. 

Zainteresowałam się jogą z powodów zdrowotnych, bóle kręgosłupa, stres; kiedy zaczęłam ćwiczyć, joga stała się dla mnie integralną częścią życia, poprawił się stan mojego zdrowia, nauczyłam się radzić sobie ze stresem, poczułam, że chce się rozwijać w tym kierunku. Po kilku latach uczenia się, sama zaczęłam przekazywać wiedzę dalej. Od 2005r przez 7 lat prowadziłam regularne zajęcia w Myślenicach i Dobczycach, od 2009r prowadzę zajęcia w Krakowie w Szkole Jogi na Dębnikach. Regularnie pogłębiam swoją wiedzę o jodze oraz innych formach ruchu. Interesuje się tańcem, breakdancem, akrobatyką. Aktualnie regularnie uczęszczam na zajęcia z Konradem Kocotem (joga Iyengara), jeżdzę na warsztaty z Anią Brzegową (joga fusion), ćwiczę z Anią Deją (Animal Flow) oraz trenuje u Maxa Riznyka (Street Workout, kalistenika). Przez kilka ostatnich lat tworzę swoje autorskie zajęcia, bazujące na jodze powięziowej (joga fusion) wplatam elementy z  Animal Flow oraz kalisteniki. Prowadzę również zajęcia według metody B.K.S. Iyengara. Czas wolny spędzam na spacerach z psami, wyjazdach na wieś, spotkaniach z przyjaciółmi, w wolnych chwilach oglądam filmy i seriale. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do jogi, ćwiczeń i życia.

Kamila Watychowicz

Zainteresowana wieloma różnymi aspektami ludzkiej aktywności. Kiedyś zafascynowana muzyką i grą na fortepianie, potem zaczęła swoją przygodę z teatrem i literaturą. Chęć sprawdzenia się w bardziej ekstremalnych warunkach pociągnęła ją do gór i jaskiń. W jodze znalazła możliwość rozwoju na poziomie fizycznym i mentalnym. Regularną praktykę rozpoczęła w 2003 roku pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. W uczeniu ceni precyzje i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. To jedyna droga do budowania siły i wzmocnienia. Uważa, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi.

Ciągle rozwija się i szkoli na warsztatach w Polsce i zagranicą. W 2011r. przeniosła się z matą do Stanów, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje w dziedzinie terapii jogą. Tam odnalazła swoją nauczycielkę Lois Steinberg, pod której okiem ustawicznie rozwija swoją praktykę.

Tematem, który stał się jej bliski, jest także praca z kobietami, ukierunkowana na właściwą praktykę na tych etapach życia, kiedy szczególnie potrzebują indywidualnego podejścia (dojrzewanie, ciąża, menopauza, problemy onkologiczne).

Wojtek Komadowski

Certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara, praktykuje od 2001 r. Zaczynał w Szkole Jogi Beaty Jamińskiej w Krakowie, gdzie po kilku latach praktyki rozpoczął również asystowanie w zajęciach. Praktykując regularnie metodę Iyengara brał udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli seniorów z kraju i z zagranicy. W 2006 r. obronił prace magisterską „Efekty uprawiania Hatha Jogi w opinii praktykujących – uczniów i nauczycieli” w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czerwcu 2008 r. uczestniczył w miesięcznym kursie w Indiach praktykując jogę w Instytucie Iyengara w Punie. W grudniu 2011 r. uzyskał stopień Introductory II.

Ilona Łyżwa

Była nauczycielka, przedsiębiorczyni oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 8 lat. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić. Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz. W 2019 r ukonczyła

kurs jogi powieziowej pod okiem Wojtka Karczmarzyka.

Agata Mrowińska

Agata Mrowińska

Adeptka i nauczycielka jogi w stylu vinyasa krama.

Jej przygoda z praktyką rozpoczęła się w 2008 r. Poznając na własny użytek podejścia do ciała i umysłu w różnych stylach jogi, w 2011 r. trafiła na warsztaty vinyasa krama jogi u swojego przyszłego Nauczyciela Macieja Wieloboba, co stało się punktem zwrotnym na jej jogicznej ścieżce. Od tego momentu praktykuje u niego jogę i medytację jako spójne systemy narzędzi uwalniających od cierpienia. Od września 2012 r. prowadzi zajęcia w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów w Krakowie, gdzie w 2015 r. ukończyła kurs nauczycielski. W tym czasie, dzięki współpracy z różnymi szkołami i pracowniami na terenie Krakowa, zdobyła doświadczenie w pracy z grupami o różnym stopniu zaawansowania, a także w podejściu terapeutycznym, indywidualnym, powięziowym i medytacyjnym. Nieustannie rozwija swoją wiedzę o jodze, by łączyć tradycję z naukowym rozumieniem i dostosowywać praktykę do potrzeb uczniów. 

Pełniła funkcję redaktorki naczelnej portalu JogaSutry.pl, jej artykuły ukazują się na portalu joga-abc.pl oraz na jej własnej stronie Joga dla wygody: https://www.facebook.com/agatamrowinska.joga/.

Absolwentka filologii francuskiej, obecnie jako doktorantka pisze pracę o współczesnej literaturze afrykańskiej i karaibskiej.