
Nauczyciele

Ewa Freindorf
Od 2000 roku zajmuje się jogą. Założyłam Szkołę Jogi na Dębnikach po kliku latach uczenia w Myślenicach i Dobczycach.
Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi według metody B.K.S. Iyengara oraz posiadam certyfikat Anatomy Trains in Motion w oparciu o mapę połączeń mięśniowo-powięziowych.
Interesuję się również innymi formami ruchu takimi jak kalistenika, animal flow czy street workaut, elementy tych ćwiczeń włączam do swoich zajęć, ponieważ uważam, że z ciałem trzeba pracować holistycznie i łączyć wiele form ruchu. Na zajęciach poza wyżej wspomnianymi, wprowadzam elementy automasażu piłeczkami i rollerami

Kamila Watychowicz
Zainteresowana wieloma różnymi aspektami ludzkiej aktywności. Kiedyś zafascynowana muzyką i grą na fortepianie, potem zaczęła swoją przygodę z teatrem i literaturą. Chęć sprawdzenia się w bardziej ekstremalnych warunkach pociągnęła ją do gór i jaskiń. W jodze znalazła możliwość rozwoju na poziomie fizycznym i mentalnym. Regularną praktykę rozpoczęła w 2003 roku pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. W uczeniu ceni precyzje i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. To jedyna droga do budowania siły i wzmocnienia. Uważa, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi.
Ciągle rozwija się i szkoli na warsztatach w Polsce i zagranicą. W 2011r. przeniosła się z matą do Stanów, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje w dziedzinie terapii jogą. Tam odnalazła swoją nauczycielkę Lois Steinberg, pod której okiem ustawicznie rozwija swoją praktykę.
Tematem, który stał się jej bliski, jest także praca z kobietami, ukierunkowana na właściwą praktykę na tych etapach życia, kiedy szczególnie potrzebują indywidualnego podejścia (dojrzewanie, ciąża, menopauza, problemy onkologiczne).

Wojtek Komadowski
Certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara, praktykuje od 2001 r. Zaczynał w Szkole Jogi Beaty Jamińskiej w Krakowie, gdzie po kilku latach praktyki rozpoczął również asystowanie w zajęciach. Praktykując regularnie metodę Iyengara brał udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli seniorów z kraju i z zagranicy. W 2006 r. obronił prace magisterską „Efekty uprawiania Hatha Jogi w opinii praktykujących – uczniów i nauczycieli” w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czerwcu 2008 r. uczestniczył w miesięcznym kursie w Indiach praktykując jogę w Instytucie Iyengara w Punie. W grudniu 2011 r. uzyskał stopień Introductory II.

Ilona Łyżwa
Była nauczycielka, przedsiębiorczyni oraz pracowniczka korporacji. Jogę praktykuje od 8 lat. Uczestniczka szkolenia nauczycielskiego u Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Fascynuje ją joga jako rozwój, droga życiowa, nieustający proces kontaktowania się ze sobą, który budzi uważność i rzuca światło na niedostępne zakamarki w ciele, gdzie ta uważność i światło nie dociera. Wierzy, że kiedy to światło rozbłyśnie, nie da się go już zgasić. Praca z ludźmi daje jej wiele radości, sprawia, że sama jest w nieustannym procesie nauki i zmiany. Uczenie stwarza jej możliwość wspólnego bycia razem tu i teraz. W 2019 r ukonczyła

Agata Mrowińska
Agata Mrowińska
Adeptka i nauczycielka jogi w stylu vinyasa krama.
Jej przygoda z praktyką rozpoczęła się w 2008 r. Poznając na własny użytek podejścia do ciała i umysłu w różnych stylach jogi, w 2011 r. trafiła na warsztaty vinyasa krama jogi u swojego przyszłego Nauczyciela Macieja Wieloboba, co stało się punktem zwrotnym na jej jogicznej ścieżce. Od tego momentu praktykuje u niego jogę i medytację jako spójne systemy narzędzi uwalniających od cierpienia. Od września 2012 r. prowadzi zajęcia w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów w Krakowie, gdzie w 2015 r. ukończyła kurs nauczycielski. W tym czasie, dzięki współpracy z różnymi szkołami i pracowniami na terenie Krakowa, zdobyła doświadczenie w pracy z grupami o różnym stopniu zaawansowania, a także w podejściu terapeutycznym, indywidualnym, powięziowym i medytacyjnym. Nieustannie rozwija swoją wiedzę o jodze, by łączyć tradycję z naukowym rozumieniem i dostosowywać praktykę do potrzeb uczniów.
Pełniła funkcję redaktorki naczelnej portalu JogaSutry.pl, jej artykuły ukazują się na portalu joga-abc.pl oraz na jej własnej stronie Joga dla wygody: https://www.facebook.com/agatamrowinska.joga/.
Absolwentka filologii francuskiej, obecnie jako doktorantka pisze pracę o współczesnej literaturze afrykańskiej i karaibskiej.