Nasi nauczyciele

Ewa Freindorf

Od 2000 roku zajmuje się jogą.

Założyłam Szkołę Jogi na Dębnikach po kliku latach uczenia w Myślenicach i Dobczycach.

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi według metody B.K.S. Iyengara oraz posiadam certyfikat Anatomy Trains in Motion w oparciu o mapę połączeń mięśniowo-powięziowych.

Interesuję się również innymi formami ruchu takimi jak kalistenika, animal flow czy street workaut, elementy tych ćwiczeń włączam do swoich zajęć, ponieważ uważam, że z ciałem trzeba pracować holistycznie i łączyć wiele form ruchu. Na zajęciach poza wyżej wspomnianymi, wprowadzam elementy automasażu piłeczkami i rollerami.

Cały czas rozwijam się i uczestnicze w wielu kursach i warsztatach, zarówno z jogi jak i innych form pracy z ciałem

Kamila Berny

     Praktykę asan rozpoczęłam ok. 2003 roku na zajęciach u Konrada Kocota, któremu nieustannie w sercu dziękuję za przestrzeń doświadczeń i przestrzeń na doświadczanie. Potem był kurs nauczycielski według przekazu B.K. S. Iyengara oraz warsztaty i zajęcia u Lois Steinberg, Corin Biria, Romana Grzeszykowskiego oraz podróże do Indii i zajęcia w Instytucie Yogi B.K. S. Iyengara w Punie.
    W czasie tych doświadczeń Ewa i Małgosia zaprosiły mnie do prowadzenia zajęć w Szkole Jogi na Dębnikach, miejsca emanującego ciepłem ludzkiej życzliwości, dobrym światłem, z rozległymi oknami.
     Yoga jest pięknem, yoga jest sztuką! Jest trochę jak tworzenie obrazu. Potrzebna jest rama, płótno, grunt, farby i inne narzędzia, dzięki którym wyłania się w widzialnej przestrzeni kształt wnętrza. Odsłaniają się wtedy najgłębsze zakamarki duszy, niektóre są pełne światła inne pełne cienia. One stają się kolejną inspiracją...i jest też moment, w którym to wszystko przestaje być tak istotne w chwytliwości. Pojawia się dźwięk bycia, łagodność oddechu, lekkość ciała.
   Praktyka yogi to nie tylko praktyka asan- pozycji ciała. Asany są częścią całości w rozległym systemie yogi, a zgłębianie całości niesie pełnię smaku. Oto dwie bardzo dobre książki dające szerszy pogląd na całość :
B.K. S. Iyengar, "Joga światłem życia",Łódź 2006r. , oraz    Sri Swami Sivananda, "Essence of Yoga", Published By
THE DIVINE LIFE SOCIETY, Distt. Tehri-Garhwal, Uttar Pradesh,
Himalayas, India, 1988r.
Wszystkiego co dobre w podróży!

Kamila Watychowicz

Zainteresowana wieloma różnymi aspektami ludzkiej aktywności. Kiedyś zafascynowana muzyką i grą na fortepianie, potem zaczęła swoją przygodę z teatrem i literaturą. Chęć sprawdzenia się w bardziej ekstremalnych warunkach pociągnęła ją do gór i jaskiń. W jodze znalazła możliwość rozwoju na poziomie fizycznym i mentalnym. Regularną praktykę rozpoczęła w 2003 roku pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. W uczeniu ceni precyzje i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. To jedyna droga do budowania siły i wzmocnienia. Uważa, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi.

Ciągle rozwija się i szkoli na warsztatach w Polsce i zagranicą. W 2011r. przeniosła się z matą do Stanów, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje w dziedzinie terapii jogą. Tam odnalazła swoją nauczycielkę Lois Steinberg, pod której okiem ustawicznie rozwija swoją praktykę.

Tematem, który stał się jej bliski, jest także praca z kobietami, ukierunkowana na właściwą praktykę na tych etapach życia, kiedy szczególnie potrzebują indywidualnego podejścia (dojrzewanie, ciąża, menopauza, problemy onkologiczne).

Wojtek Komadowski

Certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara, praktykuje od 2001 r. Zaczynał w Szkole Jogi Beaty Jamińskiej w Krakowie, gdzie po kilku latach praktyki rozpoczął również asystowanie w zajęciach. Praktykując regularnie metodę Iyengara brał udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli seniorów z kraju i z zagranicy. W 2006 r. obronił prace magisterską „Efekty uprawiania Hatha Jogi w opinii praktykujących – uczniów i nauczycieli” w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czerwcu 2008 r. uczestniczył w miesięcznym kursie w Indiach praktykując jogę w Instytucie Iyengara w Punie. W grudniu 2011 r. uzyskał stopień Introductory II.

Anna Ostrowska

Joga jest dla mnie uniwersalnym stylem życia łączącym zmagania codzienności i duchowy wgląd w siebie. Pozwala poznać swoje mocne i słabe strony, jak i również poczuć się radośnie pomimo cięższych chwil w życiu, niepowodzeń i zwatpień. Jest wielowymariowa. Pokazuje,że mimo przeszkód, zawsze można iść dalej, rozwijać się. Otwiera drzwi do nowej opowieści o samym sobie. Przygodę z jogą zaczęłam około roku 2014, od sierpnia 2019 uczę. Jestem dyplomowaną i certyfikowaną nauczycielką jogi metody B.K.S Iyengara w stopniu Level 1 oraz instruktorem rekreacji ruchowej Hatha joga MEN. Swoją praktykę pogłębiam u polskich i zagranicznych nauczycieli jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara - Konrada Kocota , Ewy Wardzały i Moniki Salitry. Brałam udział w konwencjach jogi z Faeq Biria, Birjoo Mehta, Abhijata Iyengar oraz Uday Bhosale. Uczestniczyłam w warsztatach z Ritą Keller poświęconych bólowi, depresji oraz pracy serca. Byłam również uczestnikiem warsztatów z ks Joe Pereiry

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar