Antypoślizgowa mata, gwarantująca stopom i dłoniom doskonałą przyczepność oraz amortyzację to niezbędnik każdego jogina. Matę do jogi można nabyć w sklepach sportowych lub internetowych.

Rozmiar i grubość maty mają znaczący wpływ na jej cenę. Warto dodać też, że im bardziej urozmaicony design maty (np. maty dwustronne), tym wyższa cena.

Czym kierować się podczas wyboru maty do jogi?

Matę należy dobrać odpowiednio do wzrostu. Większy komfort ćwiczeń zapewni mata dłuższa i szersza. Uniwersalny rozmiar, najczęściej dostępny na ryku to 183×61 cm.

W sklepach można spotkać maty już od 1,5 mm, bardzo lekkie i łatwe w transporcie. Maty grubsze (ok. 4-7 mm) są doskonałe dla osób o wrażliwych kostkach i kolanach. Odpowiednia grubość pozwoli uniknąć bólu podczas nacisku oraz zaczerwień skóry. Mata o grubości 6 mm zapewni większą izolację od podłoża. Ma to istotne znaczenie, gdy praktykujemy „pod gołym niebem” np. w parku.

Atrakcyjny wygląd maty

W sklepach dostępne są różnorodne maty: z orientalnym wzorem, z drukowanymi obrazkami np. pozycjami jogi lub maty dwustronne.  W zależności od upodobań można kupić produkt w dowolnym kolorze. Jednym z trików sprzedawców jest reklamowanie maty w kolorze niebieskim, jako sprzyjającej koncentracji. Barwa niebieska pomaga wyostrzyć uwagę.

Wygodny miękki materiał

Maty wykonywane są najczęściej, z takich materiałów jak: PVC, TPE oraz kauczuk. Każdy z wymienionych wcześniej materiałów ma swoich zwolenników. Fani PVC cenią odporność i wytrzymałość mat. Posiadacze TPE chwalą lekkość mat, a zwolennicy mat kauczukowych zachwycają się jej właściwościami antypoślizgowymi.

Wybór maty do jogi nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Przed zakupem warto zapytać instruktora jogi o kilka cennych wskazówek. Pamiętajmy, że praktykowanie jogi na prywatnej macie to klucz do prawidłowej higieny. Oczywiście w naszej szkole jogi znajdzie się mata dla każdego jogina.

 

 

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar