Brak aktywności fizycznej sprawia, że człowiek szybciej się starzeje, brakuje mu energii do wykonywana codziennych czynności i jest podatny na różne choroby.

Ciało traci swoją jędrność, coraz częściej pojawiają się bóle kręgosłupa, a każdy ruch zaczyna być wielkim wysiłkiem.

Dlaczego człowiek rezygnuje z aktywności fizycznej?  

(Oczywiście, nie uwzględniając przeciwwskazań zdrowotnych)

Często aktywność fizyczna kojarzona jest z negatywnymi odczuciami. Po treningu bolą nas mięśnie, pocimy się i brzydko pachniemy. Twarz staje się zaczerwieniona jak przysłowiowy burak, a włosy robią się oklapnięte i tłuste.

Sam strój do biegania, legginsy na rower, profesjonalne obuwie to dla wielu osób spory wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić. Bywa też, że wstydzimy się swojego wyglądu. Nadwaga powstrzymuje nas przed zapisaniem się na jogę, czy pójściem na basen. Boimy się, że zostaniemy wytknięci palcem przez inne, szczupłe osoby. Towarzyszy nam myśl, że lepiej zostać w domu, niż narazić się na krytykę innych.

***

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis zmieni nastawienie wielu osób do podjęcia aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że jogę może ćwiczyć każdy człowiek, niezależnie od rozmiaru, który nosi. Każdy może czerpać radość z wykonywania asan. Zobaczcie na zdjęcia, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że zachęcą Was do zapisania się na zajęcia z jogi.

 

Mimo-nadwagi-jest-instruktorka-jogi-i-zacheca-innych-do-aktywnosci-fizycznej.-Ta-kobieta-inspiruje women-1179451_640

yoga-688160_640 Jessamyn_Stanley_1

 

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar