Zaplanowałeś sobie, że wykonasz 12 razy daną pozycję jogiczną, ale po 6 powtórzeniach zabrakło Ci tchu? Nie przejmuj się, odpoczynek to nieodłączny element praktyki jogi.

Nie można forsować ciała i zmuszać się do wykonywania serii asan na siłę. Odpoczynek to sposób na zharmonizowanie ciała po intensywnych ćwiczeniach.

Pamiętaj o robieniu krótkich przerw między asanami, jeśli zabrakło Ci tchu, czujesz się wyczerpany lub odczuwasz ból, w którejś partii ciała. Utrata kontroli nad oddechem to kolejny znak, że potrzebujesz odpoczynku. Często, pomiędzy dwoma rodzajami asan, niezbędna jest chwila przerwy.

Co daje odpoczynek?

Jeżeli po wykonaniu pozycji łuku planujesz wykonać rozciąganie do przodu w siadzie, musisz oddzielić je krótkim odpoczynkiem. Dlaczego? Odpoczynek daje możliwość pełnego odczuwania rezultatów ćwiczeń. Zapobiega przeforsowaniu mięśni i daje możliwość obserwacji, jak nasze ciało reaguje na daną asanę. Podczas krótkiej przerwy, możesz spokojnie przygotować się mentalnie do kolejnej pozycji jogicznej.

Długość odpoczynku uzależniona jest od ilości asan wykonanych w sesji. Najlepiej jeśli ćwiczysz pod okiem instruktora jogi. Koncentrując się na jego zaleceniach możesz w pełni odczuwać rezultaty jogi.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar