Joga staje się coraz bardziej popularna. W ostatnich latach radykalnie zmienił się stosunek Polaków do stylu życia, zdrowia i urody, a także sposobu odżywiania się.

SONY DSC

Życie w pośpiechu jest bardzo stresujące, a joga może wnieść w naszą codzienność upragnioną harmonię i równowagę. Właściwy rytm funkcjonowania potrzebny jest nie tylko dorosłym, ale też młodzieży i osobom w średnim wieku.

Samo pojęcie „jogi” oznacza jedność ciała, umysłu i duszy. Słowo to wywodzi się z sanskryckiego „yuj” – scalać, jednoczyć.

Pierwsze, najstarsze ścieżki jogi, uwarunkowane rodzajem energii, którą posiadamy określił mędrzec z Indii – Patańdżali. Pierwsze cztery (raj- joga, bhakti-joga, dżniana-joga, karma-joga ) oddziałują na ludzką psychikę, a piąta (hatha-joga) na ciało. Joga stanowi jeden z najważniejszych systemów filozofii indyjskiej.

A co mówi legenda?

Według mitologii pozycje jogi określił bóg Śiwa. Pragnął, aby jego ukochana małżonka Parwati była zawsze piękna i młoda. Medytacje boga miały miejsce na słynnej górze Kajlas.

shiva-the-hindu-god-1165593_640

Joga w Polsce

W naszym kraju najbardziej popularna jest hatha joga opracowana przez B.K.S. Iyengara. Sposób oddychania, odpowiednie wykonywanie pozycji – asan, dodają energii i wzmacniają umysł ludzki.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar