Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar przez całe swoje życie zgłębiał, nauczał i doskonalił sztukę jogi. Prowadził wieloletnie badania, wykształcił wielu nauczycieli, którzy rozpowszechniają jego naukę na całym świecie. Jego styl nauczania upowszechnił się jako „joga Iyengara”.

mrIyengar

źródło: www.yogajournal.com

Joga Iyengara

Największą innowacją, jaką wprowadził Iyengar w sztukę jogi, były proste pomoce naukowe – kostki, koce, bolstery, paski itp. Dzięki nim każdy człowiek, a zwłaszcza z ograniczeniami fizycznymi, mógł z radością praktykować jogę.

Iyeangar podkreślał w swoich publikacjach naukowych, że joga ma właściwości terapeutyczne. Pomagał ludziom pokonywać ich problemy zdrowotne. Zwracał szczególną uwagę na prawidłowe wykonywanie asan i kontrolowanie oddechu. Uważał, że yoga dodaje energii, a także wzmacnia organizm. Dzięki niej można cieszyć się sprawnością fizyczną i zdrowiem przez długie lata.

Ciekawostki

  • Iyengar, jako mały chłopiec, był bardzo chorowitym i słabym dzieckiem. Nikt z rodziny, czy znajomych nie spodziewał się, że zostanie on wybitnym i sławnym nauczycielem jogi.
  • B. K. S. Iyengar nauczał i praktykował jogę przez ponad 70 lat.
  • Uczniami Iyeangara byli m.in.: powieściopisarz Aldous Huxley, hinduski filozof Jiddhu Krishnamutri oraz dyrygent Yehudi Menuhin.

Polecamy!

Iyengar to autor wielu książek. W szczególności polecamy do przeczytania:

  • „Drzewo jogi”
  • „Joga światłem życia”

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar