Opublikowano

Miejsce do praktykowania jogi

„Spokój i odpowiednio duża przestrzeń”, czyli kilka słów na temat miejsca idealnego do praktykowania jogi.

Joga to wspaniała forma rekreacji ruchowej. Jednak, aby poszczególne asany przyniosły efekty trzeba regularnie ćwiczyć. Niezbędnym elementem do właściwego praktykowania jest odpowiednie miejsce.

plank-1327256_640

W naszej szkole jogi, w Krakowie, jest bardzo dużo miejsca, dlatego zapraszamy Cię na zajęcia. 🙂 Jednak jeśli zdecydujesz się na ćwiczenie jogi, w zaciszu własnego domu powinieneś wiedzieć, że zwykły koc, czy mata nie zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego wystarczą 4 metry kwadratowe, abyś mógł rozpocząć swoją przygodę z jogą.

Podłoże w danym pomieszczeniu powinno być twarde i równe. Zanim rozpoczniesz ćwiczenia wywietrz porządnie pokój lub zostaw otwarte okno. Jeśli masz ochotę, zawsze możesz praktykować na łonie natury np. w parku.

Pamiętaj też, że podczas wykonywania pozycji jogicznych bardzo ważna jest koncentracja. Wybierz takie miejsce, gdzie będziesz miał pewność, że nic nie zdoła zakłócić Twojej praktyki. Jeśli szum morza, śpiew ptaków, czy łagodne takty muzyki pozwalają Ci się zrelaksować i skupić koniecznie włącz muzykę relaksacyjną.