Opublikowano

Witaj Wiosno!

Pierwsze wiosenne promienie słońca pobudzają nas do życia. Podobnie działa na nasz organizm joga: odświeża umysł, daje joginom poczucie lekkości, a także jest źródłem energii i optymizmu.

Yoga: źródło witalności!

Praktyka jogi sprawia ogromną przyjemność ćwiczącej osobie, zwłaszcza gdy za oknem świeci słońce. Wiosną powinniśmy tryskać energią, wigorem i pozytywnym nastawieniem do innych ludzi. Przedstawiamy dwie asany, które są źródłem witalności.

Pozycja świerszcza

Salabhasana wspaniale energetyzuje ciało i orzeźwia umysł. Asana idealna dla osób zapracowanych, zestresowanych i przemęczonych nadmiarem codziennych obowiązków. Wzmacnia poszczególne partie ciała (tył pleców, mięśnie brzucha i ramion) dodając im sprężystości i siły. Ponadto, Salabhasana działa relaksująco na umysł.

Odwrócony Półksiężyc

Parivrtta Adrhachandrasana to pozycja jogiczna, która wymaga od jogina umiejętności utrzymania równowagi przez dłuższy czas. Osoby początkujące dla ułatwienia i większego bezpieczeństwa mogą wykonywać to ćwiczenie przy ścianie.

Odwrócony Półksiężyc korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację, a dodatkowo doskonali zmysł równowagi. Asana dodaje energii, wzmacnia muskulaturę nóg, a także jest dobrodziejstwem dla kręgosłupa.

Wiosną warto zadbać o siebie! Zachęcamy do praktykowania jogi w naszej szkole, pod okiem wykształconych instruktorów jogi.