Joga najczęściej kojarzona jest z dziwnym zestawem ćwiczeń, dzięki któremu można oderwać się od codzienności. Wiele osób rozumie jogę jako umiejętność panowania nad własnym ciałem.

SONY DSC

Joga postrzegana jest również jako najlepszy sposób na walkę ze stresem. Wykonywanie asan daje możliwość całkowitego zrelaksowania się. Niektórzy mówią: „Chcesz żyć 100 lat? Ćwicz jogę!”

Wielokrotnie wspominaliśmy, że w Polsce najpopularniejsza jest hatha joga wg metody B. K. S Iyengara. Ten wielki mistrz żył 96 lat, a jego postać doskonale odzwierciedla jak wielkie korzyści dla zdrowia niesie ze sobą regularne ćwiczenie jogi.

Ludzie mają różne oczekiwania. Podobnie jest w kwestii jogi. Kobiety najczęściej chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Starsze osoby czują, że sztywnieją im stawy. W związku z tym najistotniejsze jest dla nich zlikwidowanie tych dolegliwości. Jedni marzą o odzyskaniu pozytywnej energii, inni o zrzuceniu kilogramów, czy pozbyciu się bólu kręgosłupa. Wiele osób pragnie cieszyć się spokojnym snem. Wszystkie te potrzeby są niezwykle ważne. Najpiękniejsze w jodze jest to, że dzięki regularnemu wysiłkowi, włożonemu w wykonywanie asan oraz przestrzeganiu zasad, każdy człowiek może spełnić swoje oczekiwania.

 

A tobie, z czym kojarzy się joga?

Dla nas joga to radość życia. Wprowadza harmonie w ciało i umysł. Odpręża i odmładza, zapewnia atrakcyjniejszy wygląd, reguluje funkcje ciała.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar