Hatha joga to system, który skupia się wokół zdrowia organicznego. Poszczególne pozycje jogiczne wzajemnie się uzupełniają. W efekcie nasz organizm staje się silniejszy, a na co dzień towarzyszy nam dobre samopoczucie.

yoga-1148172_640

Hatha joga nie koncentruje się na rzeźbieniu ciała i rozwoju mięśni. Atrakcyjniejsza budowa ciała to efekt uboczny treningów. 🙂 Zatem na czym koncentruje się joga? Przede wszystkim na zwiększeniu wytrzymałości mięśni, elastyczności stawów i zachowaniu dobrej kondycji fizycznej.

Hatha joga składa się z trzech części:

  1. Postawy (asany)
  2. Oczyszczanie ciała
  3. Kontrolowanie oddechu – pranayama

Wszystkie pozycje wykonywane są bardzo powoli, starannie i z rozwagą. Nie ma mowy o przeforsowaniu, czy doprowadzeniu do kontuzji. Wykonywanie poszczególnych asan sprzyja łatwiejszemu przepływowi energii w całym ciele.

Niezwykle ważna jest umiejętność kontrolowania oddechu. A powietrze to dla joginów najważniejszy z pokarmów dla ciała, ducha i umysłu. Bez wody jesteśmy w stanie wytrzymać około 7 dni, bez jedzenia nawet miesiąc, a bez tlenu tylko kilka minut. Co więcej, prawidłowe oddychanie znacznie polepsza trawienie, uspokaja, oczyszcza krew.

Hatha joga jest uniwersalna

Chcesz rozpocząć przygodę z jogą, jednak zastanawiasz się, czy to odpowiednie zajęcie do Twojego wieku lub płci? Odpowiadamy: Nie wahaj się! Każdy może praktykować jogę, niezależnie od wieku, wyznania, czy płci.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar