Słuchaj tego co mówi ciało! Zasady tej należy bezwzględnie przestrzegać podczas praktykowania jogi.

Pierwszym krokiem do prawidłowego i ostrożnego poszerzania granic fizycznych i emocjonalnych jest doskonalenie umiejętności dostrzegania sygnałów.  Sygnały te pochodzą z całego ciała – mięśni, stawów, czy kości. Warto podkreślić, że bardzo ważne są sygnały płynące z mięśni szczęki, kręgosłupa, czy kolan.

Osoby początkujące często odczuwają drżenie w ramionach, nogach, czy innych częściach ciała. Drgania to reakcja na nową, bardziej intensywną pracę mięśni. W takich momentach trzeba uważać na ryzyko nadwyrężenia. Pamiętaj też, że wolniejsze tempo zmniejsza ryzyko naderwania wiązadeł, czy nadwyrężenia mięśni. Ważne jest to, aby zachować spokój umysłu, a podczas drżenia ciała wydłużyć oddech.

Ciężki oddech to oznaka, że czas na odpoczynek. Jeżeli brakuje Ci czasu bo jesteś umówiony na spotkanie, zastanów się nad skróceniem programu zajęć. Lepiej wykonać mniej asan, ćwicząc w stałym tempie, niż ulec presji czasu.

Podsumowując można stwierdzić, że wolniejsze, bardziej świadome ruchy mają wiele zalet. Czynią praktykę jogi bardziej bezpieczną. 🙂

 

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar