Wygięcia w tył znane są,  z licznych właściwości terapeutycznych. Łagodzą ból pleców, poprawiają elastyczność mięśni, zapobiegają wypadaniu dysków międzykręgowych.

Łuk, świerszcz i kobra to asany, które przynoszą ulgę, gdy boli nas kręgosłup. W szczególności łagodzą objawy dyskopatii. Poprawiają położenie dysków oraz łagodzą ból wywołany uszkodzeniem dysków międzykręgowych.

Natomiast kobra to pozycja jogiczna, która stanowi „masaż dla poszczególnych kręgów kręgosłupa”. Osoby mające kłopoty z dyskiem, powinny skonsultować się z lekarzem lub nauczycielem jogi, zanim zaczną wykonywać wyżej wymienione asany.

Korygowanie wad postawy

Zbyt długie siedzenie przed komputerem, telewizorem lub garbienie się, może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa, zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym. Jednak problem ten dotyczy także dorosłych, którzy przez długie lata utrwalają wady postawy. Często też nie zdają sobie sprawy, że przewlekły ból kręgosłupa, spowodowany jest właśnie nieprawidłową postawą.

Joga pozwala na stopniowe zniwelowanie wad postawy oraz tendencji do garbienia się. Łuk i wielbłąd to asany, które kształtują nawyk przyjmowania prawidłowej postawy ciała.

Praktykując jogę, uczymy się właściwego rozkładania ciężaru ciała. Rozwijamy poczucie równowagi, poznajemy pracę naszych mięśni i działanie układu szkieletowego.

 

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar