Brak aktywności fizycznej prowadzi do osłabienia mięśni karku. Zachęcamy do regularnego praktykowania jogi, która uwalnia od napięć i bólu w okolicy karku. 

Ból karku to dolegliwość, która dotyczy coraz większej liczby ludzi. Mięśnie szyi są bardzo często zaniedbywane przez osoby zapracowane i zestresowane. Przyczyną dyskomfortu jest przyjmowanie nieprawidłowej postawy ciała podczas siedzenia przy biurku, oglądania telewizji, czy wielogodzinnej jazdy samochodem. Również niewłaściwa pozycja głowy, wywołana zbyt wysokim ustawieniem monitora podczas pracy, może spowodować nieprzyjemne napięcie karku.

Ból karku może pojawiać się także po przebudzeniu. Osoby mające problem ze snem, oprócz uciążliwego bólu, mogą odczuwać bóle głowy, drętwienie lub mrowienie karku. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań do praktykowania jogi, warto zadbać o mięśnie całego ciała. Zapraszamy na zajęcia do naszej szkoły jogi.

Joga intensywnie wzmocni okolice karku

Pozycja wielbłąda (Ustrasana) to jedna z tych asan, które intensywnie rozciągają i uelastyczniają wiele partii ciała np. biodra i uda.

Pozycja wielbłąda wzmacnia mięśnie pleców, likwiduje sztywność karku i napięcia mięśni szyi wynikające z wielogodzinnej pracy przed komputerem.

 

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar