Pozycje jogiczne dają różne efekty. Asany siedzące likwidują napięcia mięśniowe, pozycje leżące  rozluźniają ciało, a wygięcia do tyłu dodają energii. Łączenie poszczególnych pozycji w sekwencje przynosi wspaniałe efekty.

Płynne przechodzenie od pozycji do pozycji to bardzo ważna umiejętność, która wymaga od ćwiczącej osoby, pełnej koncentracji i prawidłowego oddychania. 

Joga daje szansę na indywidualny rozwój psychofizyczny każdemu człowiekowi. W końcu, każdy z nas jest inny. Różnimy się budową ciała, mamy inne problemy, a także wykonujemy różne zawody. Różne są powody, dla których zdecydowaliśmy się na ćwiczenie jogi. Yoga to antidotum na stres, lekarstwo na bezsenność, czy sposób na poprawę kondycji fizycznej. 

Łączenie asan pozwala zachować poszczególne partie ciała w doskonałej formie. Pozycje stojące doskonalą zmysł równowagi, skłony do przodu tonizują narządy jamy brzusznej, a wygięcia do tyłu są dobrodziejstwem dla kręgosłupa. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu szyi, rozluźnieniu zesztywniałego karku, warto wykonywać pozycję góry (Tadasana). Ulgę w dolegliwościach układu pokarmowego przyniesie pozycja świerszcza. Z kolei pozycja kija (Dandasana) wyrabia nawyk prostych pleców.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar