Stres, napięcia, a nawet depresja. Czy joga pomaga w walce z lękami?

Każdego dnia mamy do czynienia ze stresującymi sytuacjami. Nowy uczeń w szkole nie wie, jak zostanie przyjęty przez grono rówieśników. Młoda mama obawia się, że nie sprosta nowym obowiązkom. Wielu z nas stojąc w korku ulicznym, stresuje się tym, że nie zdąży punktualnie dojechać na ważne spotkanie. Kłopoty zdrowotne, konflikty, brak pewności siebie również wiążą się ze stresem.

Joga uczy panowania nad stresem, hamuje wydzielanie hormonów stresu. Oddziałuje na układ nerwowy człowieka – uspokaja, zmniejsza niepokój, zwiększa odporność psychiczną.

Asany, które warto wykonywać:

  • Pozycja trupa wspaniale usuwa zmęczenie,
  • pozycja półlotosu – polepsza nastrój, dodaje energii,
  • supta konasana – wzmacnia system nerwowy, zmniejsza lęki, pomaga w walce z depresją,
  • wygięcia do tyłu np. łuk, pozycja ryby, bhujangasana, usuwają napięcia mięśniowe z okolic bioder i karku.

Stres potrafi wyssać z człowieka energię, dlatego warto wykonywać pozycję psa z głową w dół. Asana działa regenerująco na całe ciało.

Kontakt

Szkoła Jogi na Dębnikach
Kraków, ul.Bałuckiego 9

tel. 609 393 939

poniedziałek - piątek 9:00-20:00
sobota 9:00-12:00

biuro@joganadebnikach.pl

Nr konta mBank: 86 1140 2004 0000 3802 7545 2330

Back to top
Close Offcanvas Sidebar

Na zajęcia nie trzeba się zapisywać.

Pamiętajcie jedynie, żeby trzymać się odpowiedniego dla siebie zaawansowania grupy. Tu przypominamy, średnio zaawansowana to grupa dla tych, którzy od minimum roku regularnie ćwiczą nie mniej niż 2 razy w tygodniu, natomiast zawsze możecie poprosić o pomoc nauczyciela, pomoże Wam wybrać odpowiednią dla Was grupę.

Poniedziałkowa grupa joga powięziowa początkująca plus, wymaga minimum pół roku regularnych ćwiczeń na grupie początkującej.